Koordinatori

Latvijas piecos reģionos izveidots koordinatoru tīkls. Koordinatoru galvenais uzdevums ir sagatavot personalizētu informācijas piedāvājumu atbilstoši potenciālā remigranta interesēm, kā arī palīdzēt atgriezties Latvijā pēc ilgstošas prombūtnes, iesaistīties vietējā sabiedrībā un darba tirgū.

Kādu informāciju koordinators var piedāvāt? Par:

  • pakalpojumiem ģimenēm ar bērniem,
  • uzņēmējdarbības un nodarbinātības iespējām,
  • dzīvesvietu piedāvājumiem,
  • citiem valsts un pašvaldību sniegtajiem pakalpojumiem.

Apsver iespēju atgriezties Latvijā? Dod ziņu par sevi vai sazinies ar kādu no koordinatoriem!
Nezini, pie kura reģiona pieder konkrētā pašvaldība? Noskaidro!

Kurzeme
Agnese Berģe

Agnesei ir pieredze dažādu projektu vadībā, kas devusi plašu skatījumu un spēju iedziļināties visdažādākajos jautājumos. Pēdējos gadus viņa vadījusi Eiropas fondu projektus Nodarbinātības valsts aģentūrā, palīdzot jauniešiem rast iespējas uzkrāt darba pieredzi. Savukārt iegūtā augstākā izglītība psiholoģijā Agnesei palīdz attīstīt iekšējos resursus, prasmes un atklāt ceļus, kā pārvarēt dažādas grūtības un veikt izmaiņas situācijā vai pašiem sevī. Šīs zināšanas lieti noder arī remigrācijas koordinatora darbā. Agnese sniedz atbalstu ikvienam, kas plāno atgriezties Kurzemē – tik kontrastainā kā Nīcas brunči, daudzveidīgā kā Talsu pakalni un mainīgā kā Dižjūras krasts.

Zemgale
Agnese Bokta

Agnesei ir darba pieredze pārtikas ražošanā, tāpēc fiziski smags un grūts darbs viņai nav sveša lieta. Savukārt darbs farmācijas nozarē - klientu apkalpošanā - ir iemācījis pret katru cilvēku attiekties kā indivīdu ar tā vēlmēm un vajadzībām, kā arī attīstīt komunikācijas prasmes, kas ir daudzu panākumu atslēga. Agnese ir pilnveidojusi plānošanas, koordinēšanas un organizēšanas prasmes, kas remigrācijas koordinatoram ikdienas darbā ir īpaši nepieciešamas. “Katras pārmaiņas ikvienam ir lēciens ārpus komforta zonas, ierastās vides pamešana tai skaitā. Ja apsver savas iespējas atgriezties Latvijā – Zemgales reģionā, sazinies ar mani un kopā spersim pirmos soļus, lai saprastu, kas nepieciešams šīs ieceres īstenošanai. Pēc tam tev būs vieglāk visu salikt “pa plauktiņiem”, pieņemt pārdomātu lēmumu un atbalstu tā laikā,” saka Agnese.

Latgale
Ruta Priede

Ruta ilgus gadus ir darbojusies viesmīlības nozarē un ieguvusi prasmes īpaši parūpēties par cilvēku labsajūtu un pozitīvu emociju radīšanu. “Atgriezties mājās pēc prombūtnes ir ļoti nopietns solis ikvienam, tādēļ ar lielu atbildības sajūtu un degsmi palīdzēšu, lai atgriešanās būtu veiksmīgi saplānota, jo uzņēmējdarbībā iegūtā pieredze rāda – ir jādomā dažus soļus uz priekšu un mazliet jāparedz nākotni, lai iegūtu maksimāli plašāku, noderīgu informāciju. Katra cilvēka liktenis ir unikāls, bet apvienojoties komandā, noteikti radīsim risinājumu, lai Latgale Jums atkal būt par labāko vietu pasaulē, kur baudīt kopā būšanu ar sev tuvajiem, kur saskatīt iespējas izaugsmei un kur justies pa īstam laimīgam!”

Rīga
Daina Šulca

Dainai ir liela darba pieredze žurnālistikā un mārketinga projektu vadībā Baltijas un Skandināvijas valstīs, kas devusi iespēju saprast citu tautu mentalitātes, kultūras un tradīcijas. Latvijas Universitātē iegūta izglītība žurnālistikā, starptautiskajās attiecībās un sociālajās zinātnēs. Daina Latvijā ir atgriezusies no Dānijas un pazīst dzīvi un darbu emigrācijā, kur vadīja un koordinēja partnerības projektus Latvijas un Dānijas uzņēmējiem. Pēdējos gadus Daina strādājusi ar valsts pārvaldes pakalpojumu pielietojumu dažādās dzīves situācijās, tai skaitā arī risinot remigrācijas jautājumus. Daina saka: “Remigrācija ir stāsts par cilvēku dzīvēm. Lai cik vilinošas varētu šķist materiālās iespējas citās valstīs, Latvija ir un visu mūžu paliks dzimtā zeme, kas vienmēr dos spēku un ticību sev.”

Vidzeme
Inga Madžule

"2014. gada pavasarī pēc 20 gadu prombūtnes atgriezos mājās, savā dzimtajā pilsētā, Cēsīs. Vēlos ar savu piemēru iedvesmot arī citus svešumā dzīvojošos tautiešus. Nenobīties, uzdrīkstēties! Remigrācijas koordinatora darbā es vēlos palīdzēt emigrācijā mītošajiem latviešiem atgriezties mājās. Gribu atrast katram interesentam individuālu pieeju un risinājumu, atbalstīt viņu, cik manos spēkos. Zinu, ka atgriezties dzimtenē vēlētos daudzi tautieši. Bailes, neziņa un informācijas trūkums ir tas, kas attur, liek apsvērt, nogaidīt. Iespējams, tā arī nekad nepieņemt šo izšķirošo lēmumu. Ceru uz sadarbību!" saka Inga Madžule.

Ja neesi izlēmis, kurā reģionā vēlies atgriezties, raksti uz vienoto e-pastu – remigracija@paps.lv