Pieredzes stāsti

Kurzeme(Vieta, kur atgriezties)

Kurzeme(Vieta, kur atgriezties)

Kristīne Dunike(Bauska, Zemgale)
Kristīne Dunike

Piecus gadus nodzīvojusi Vācijā, Kristīne ar ģimeni pieņēma lēmumu atgriezties Latvijā. Bauskā atvērusi SPA sejas masāžas kabinetu, kurā praktizē taktilo masāžu.

Kaspars Elarts(Zemgale)
Kaspars Elarts

Pēc atstoņiem gadiem Nīderlandē, Kaspars atgriezies Latvijā un nodibinājis SIA “Lavia Packing”.

Anda Baraškina(Zemgale)
Anda Baraškina

Anda ir viena no ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem, kura plāno uzsākt uzņēmējdarbību Latvijā. Viņa saņēmusi grantu savas biznesa idejas realizēšanai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas atbalsta pilotprojekta ietvaros.

Ivans(Daugavpils, Latgale)
Ivans

Ivans ir no Zilupes novada, tomēr, atgriežoties no Vācijas par savu dzīvesvietu, izvēlējās Daugavpils pilsētu. Šeit viņu saista darbs un mīļotā.

Māris Beitāns(Latgale)
Māris Beitāns

Māris ir karavīrs un Latvijas patriots. Pirms trīs gadiem kopā ar sievu atgriezās dzimtenē, lai dibinātu ģimeni. Viņš atzīst, ka lēmums par atgriešanos bijis pareizs.

Aleksandrs(Krāslava, Latgale)
Aleksandrs

Aleksandrs ir apņēmības pilns jaunietis, kurš plāno īstenot savu biznesa ideju Krāslavā. Pieredzi ieguvis, strādājot vairākos uzņēmumos Skandināvijā. Tas tika darīts ar nolūku.

Imants(Balvu novads, Latgale)
Imants

 Imants ar trīs atvasēm ir atgriezies dzimtajā Balvu novadā. Bērni apmeklē skolu un bērnudārzu. Imants tikmēr attālināti vada savu grāmatvedības uzņēmumu un atjauno dzimtas māju.

Egija(Smiltenes novads, Vidzeme)
Egija

Nogurdināta no ikdienas steigas pirms nu jau vairāk nekā 10 gadiem Egija devās uz Belfāstu, Ziemeļīrijā. Brīvajos brīžos viņa kopā ar saviem draugiem labprāt iepazina vietējo kultūru, tradīcijas. Dzīve, kā saka Egija, bija forša. Bet tajā pašā laikā, piedzimstot bērniem, viņa kopā ar vīru juta, ka bērniem būtu jāuzaug Latvijā un jāmācās Latvijas skolās. Izvērtējot dzīves prioritātes, Egija kopā ar savu ģimeni 2018.gada vasarā atgriezās Latvijā, Smiltenes novadā, kur šobrīd ir atradusi darbu, bet bērni uzsākuši skolas un bērnudārza gaitas.

Sniķu ģimene(Gulbene, Vidzeme)
Sniķu ģimene

Sniķu ģimenes stāsts par drošības, komforta un pieejamības sajūtu, dzīvojot Latvijā, Gulbenes novadā. Video atklāj patiesās ģimenes vērtības – kvalitatīvs kopā pavadīts laiks, sportojot, kopjot tradīcijas un uzturot ciešu saikni ar mīļajiem – vecākiem, vecvecākiem un draugiem. Vienkāršībā apslēpta bagātība.

Linda un Edgars(Liepāja, Latvija)
Linda un Edgars

Linda: – Es esmu Linda. Dzīvoju Anglijā 11 gadus.  Atbraucām uz Latviju šāgada augustā.

Edgars: – Esmu Edgars, nodzīvoju tur sešus gadus, un tad Linda izdomāja, ka jābrauc uz Latviju, tad arī atbraucām uz Latviju.

Lasīt tālāk

Eva un Sandis(Skrunda, Latvija)
Eva un Sandis

Eva: – Mani sauc Eva Behmane. Mēs Anglijā bijām deviņus gadus un nu jau gandrīz trīs gadus esam atgriezušies atpakaļ Latvijā.

Lasīt tālāk

Lilita atgriezusies Preiļos, Latgalē(Preiļi, Latgale)
Lilita Kivleniece

Lilita atgriezusies dzimtajos Preiļos no Norvēģijas. Darbojas skaistumkopšanas nozarē un pasniedz jogas nodarbības novadniekiem.

Lilija(Rēzekne, Latgale)
Lilija

Mērķtiecīgā Lilija no Īrijas atgriezusies Rēzeknē, lai šeit turpinātu mācības, paralēli strādā vietējā kafeijnīcā. Tuvinieki un draugi atsverot visu.

Vineta(Latgale)
Vineta

Vineta 15 gadus dzīvo Anglijā. Nu jau divas vasaras kopā ar darugu no Anglijas ik gadu dodas uz Latgali, lai baudītu dabu un iekoptu permakultūru. Vinetas vectēva mājās sešu mēnešu laikā tiek rīkoti plenēri ārzemniekiem un audzēti lauku labumi.

Jānis(Iecava, Zemgale)
Jānis

Mani sauc Jānis. Es atgriezos no Īrijas, nodzīvoju tur 14 gadu. Jau pusgadu esmu šeit, savā mīļajā Iecavā. Nu jā… Aizbraucu es sākumā viens, ģimene pievienojās man. Tā mēs tur dzīvojām, es strādāju. Labā darbā strādāju, bet… bet nu Latvija vilka atpakaļ visu laiku. Dzīvoju, dzīvoju… Pirms kādiem diviem trīs gadiem sākās depresija – vienkārši ļoti gribējās atpakaļ. Tad pirms gada vispirms atsūtīju bērnus ar sievu uz šejieni, iekārtoju skolā. Bērni mācījās, sieva palika. Tas bija papildu stimuls pašam ātrāk braukt atpakaļ. Un tā es arī atgriezos.

Lasīt tālāk

Einārs un Ieva(Rīga)
Einārs un Ieva

Einārs: – Mani sauc Einārs Vītols, es nodzīvoju piecus gadus Anglijā.

Ieva: – Mani sauc Ieva Muižnika. Tikko, tikko, pirms diviem mēnešiem, esmu atgriezusies no Anglijas, Svindonas. Anglijā, Svindonā, es biju veselu vienu apaļu gadu. Var teikt, ka es aizbraucu ciemos pie Eināra. Mēs esam atgriezušies Rīgā – izdomājām galvaspilsētā iespējas meklēt. Vienīgais, ko es Anglijā esmu darījusi, es strādāju apģērbu veikalā. Es varu teikt to, ka dikti patika, dikti forši cilvēki, darbs arī nebija grūts. Bet tik un tā – gribas mājās, tāpēc mēs nospraudām mērķi, un te nu mēs esam.

Einārs: – Jebkurā gadījumā – pirms braukšanas jau viss mums bija sarunāts, darbs jau mums abiem bija piedāvāts. Tā ka nebija nekādu problēmu. Var teikt, ka darbs jau gaidīja mūs šeit.

Es domāju, ka atbalsts ir ļoti svarīgs. Ja man, piemēram, nebūtu cilvēka, kas mani dīdītu un bakstītu, es droši vien nosēstos tajā pašā Anglijā un, visticamāk, visu mūžu tur paliktu. Jo nu… tas ir ļoti daudz no svara, ja tev ir cilvēki, kas tevi atbalsta, kas par tevi pastāv, kas tev ir gatavi palīdzēt, tas ir ļoti daudz no svara. Tad tu jūti, ka tu neesi viens pats. Vienam pašam ir grūti dzīvē sisties uz priekšu. To, protams, var izdarīt, bet tev tā motivācija ir daudz mazāka. Tie blakus cilvēki ļoti lielu motivāciju tev dod.

Lasīt tālāk

Lāsma(Talsi, Kurzeme)
Lāsma

Es esmu Lāsma. Es aizbraucu no Latvijas 2007. gadā un nodzīvoju Austrālijā, Melburnā, 11 gadu. Un tagad nupat maijā es atgriezos Latvijā, savā dzimtajā pilsētā Talsos. Austrālijā es strādāju pie veciem cilvēkiem. Es strādāju Melburnas latviešu ciemā, kur es viņiem vadīju dažādas aktivitātes. Un tas ciems man bija tāda kā mana Latvija, kur runā tikai latviski, gatavo latviešu ēdienus… Un tie cilvēki, ko es tur satiku, tos stāstus, ko viņi man izstāstīja, tā ir vispār nenovērtējama dzīves pieredze. Tā Latvija viņiem ir brīnumzeme, svētā zeme. Īstenībā latviešu Austrālijā ir ļoti daudz – ir tādi, kas nav Latvijā bijuši, tādi, kas ir aizbraukuši un atgriežas.

Kas man palīdzēja ar atgriešanos? Es domāju, ka lielākajā daļā man palīdzēja ģimene un draugi. Es arī sakontaktējos ar reģionālo koordinatoru Kurzemē – viņa man palīdzēja ar informāciju, kāda man bija nepieciešama. Viņa apvienoja visu tieši to, kas man bija vajadzīgs. Viņa vairāk atbildēja uz visiem tiem jautājumiem, kādi man bija. Es jau arī nezināju, kas man tieši ir vajadzīgs.

Lasīt tālāk

Viktors Gallers(Berķenele, Latgale)
VIKTORS GALLERS

Pēc trīs pavadītiem darba gadiem Maskavā Viktors Gallers ir atgriezies Latgalē un tagad par savām mājām sauc nesen iegādātos īpašumus Daugavpils novadā – Berķenelē. Šobrīd Viktors nodarbojas ar izglītojošo rotaļlietu ražotni.

Hartmaņu ģimene(Malta, Latgale)
Hartmaņu ģimene

Plānojot savu atgriešanos mājās, meklējām informāciju internetā par remigrācijas plānu un atbalstu tiem, kuri vēlas spert šo atbildīgo soli. Atrodot informāciju par reģionālajiem remigrācijas projekta koordinatoriem, sazinājos ar Astrīdu Leščinsku (Latgale).

Lasīt tālāk

Ciematnieku ģimene(Ludza, Latgale)
Ciematnieku ģimene

Mūsu sadarbība ar Latgales koordinatori Astrīdu sākās, pateicoties domu spēkam. Atgriešanos plānojām, vēl pirms uzzinājām par šo remigrācijas kampaņu. Iecere atgriezties Latvija bija saistīta ar bērnu, vēlmi viņu audzināt latviskā vidē, lai viņam ir tuvas attiecības ar radiem, kā arī pašu sirdis alka pēc dzimtenē palikušajiem mīļajiem cilvēkiem!

Lasīt tālāk